Ameerika farmaatsiakontsern Pfizer keelas oma preparaatide kasutamise surmanuhtluse täideviimisel, teatas ettevõte pressiteate vahendusel.
- Pfizer keelas oma ravimite kasutamise sumanuhtluses Foto: Scanpix/Reuters
Firma selgitusel on nende toodang mõeldud elude päästmiseks. Sarnase keeluklausli on oma toodangu kasutamisel määranud juba umbes 20 Ameerika ja Euroopa farmaatsiafirmat.
Pfizer kavatseb piirata seitsme preparaadi müüki, mida on kasutatud surmasüsti komponentidena, samuti on ettevõttel plaan hakata kontrollima kõnealuste ravimite kasutajaid.
Surmasüst on USAs kõrgeima karistusmäära täideviimisel kõige levinum meetod. Reeglina kasutavad osariigid, kus surmanuhtlus kehtib, erinevate ravimite segu, et süüdimõistetu kiirelt uinutada ja blokeerida ta hingamine.
Kuna farmaatsiafirmad keelduvad üksteise järel surmanuhtluse tarbeks oma ravimeid müümast, on osariigid, kus surmanuhtlus karistusena kehtib, hakanud otsima süstide asemele teisi hukkamisvõimalusi.
Pfizer, mis on üldsusele enim tuntud Viagra tootjana, on rajatud 1849. aastal USAs ning on üks maailma juhtivamaid farmaatsiatööstusi.
Seotud lood
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.