Tervisekontrollis vormistab töötervishoiuarst otsuse, milles saab eristada kahte osa - otsust töö sobivuse kohta töötajale ning ettepanekuid töökeskkonna ja -korralduse muutmiseks. Kui ühte peab tööandja arvesse võtma ja täitma, siis teine on pigem soovituslik.
- Tööandja peab järgima töötervishoiuarsti antud soovitusi. Foto: Andras Kralla
Otsust töö sobivuse kohta peab tööandja arvesse võtma ja täitma. Otsusena kirjeldatakse ka piirangud töötamisel, kui neid peaks olema – näiteks töötaja ei tohi tõsta raskemaid raskusi kui 10 kg, kirjutab teemaveebis
raamatupidaja.ee tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Mari-Liis Ivask.
Ettepanekud töökeskkonna ja töökorralduse muutmiseks on tööandja jaoks soovitusliku iseloomuga. Nende täitmine ei ole küll kohuslik, kuid neid tasub siiski arvesse võtta, sest aitavad töötajal püsida terve ja teha oma tööd hästi ja rõõmuga.
Samuti tasuks kaaluda ka teenuste võimaldamisega seotud soovitusi, näiteks taastusravi. Kui teenustega seotud soovitused on konkreetselt sõnastatud, näiteks kahe kuu jooksul 10 korda õlavöötme massaaž, saab tööandja võimaldada neid teenused töötajale erisoodustusmaksu vabalt.
Mida teha, kui töötaja vajab prille, loe teemaveebist
raamatupidaja.ee.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.