Maag Grupp esitas kolmapäeval konkurentsiametile taotluse Tere ülevõtmiseks, loa saamise järel plaanib Maag ühendada Tere Farmi Piimatööstusega ning seeläbi laiendada Farmi tegevust Eestis ja välisturgudel.
- ASi Tere juht Margit Talts. Foto: Andras Kralla
Tere ostmiseks on Maag asutanud spetsiaalse äriühingu MG Piima Invest OÜ ning esialgse ostu-müügilepingu Tere emafirma Elveda ostmiseks sõlmis see firma juba eelmise aasta detsembri alguses. Kui Maag konkurentsiameti loa saab, plaanib kontsern Tere ühendada ASiga Farmi Piimatööstus.
Maag märgib koondumise kokkuvõttes, et tehinguni viisid saneerimisel oleva Tere ja selle pankrotis emaettevõtja Elveda finantsraskused, mis tingisid vajaduse leida firmale uus strateegiline omanik. Maag näeb Tere omandamises võimalust Farmi tegevuse laiendamiseks ja senisest oluliselt ulatuslikumalt piimatoodetega välisturgudele sisenemiseks.
Farmile on tegevuse laiendamine strateegiliselt vajalik, et olla konkurentsivõimeline Baltikumis, Skandinaavias, aga ka laiemalt, selgub teatest. Samuti võimaldab koondumine Tere infrastruktuuri pinnalt taasalustada erinevate piimapulbrite tootmist.
Maagi hinnangul elavdaks tehing oluliselt Eesti põllumajandust ja sellega seotud ettevõtlust ning võimaldaks väärindada oluliselt enam Eesti põllumajanduses toodetud toorpiima ning parandada oluliselt Eesti piimatoodete ekspordi konkurentsipositsiooni.
Eelmise nädala lõpus teatas Maag Grupp, et ostis Nordealt ja DNB Pangalt Tere ja Terega seotud firmade laenunõuded ning sai Tere suurimaks võlausaldajaks. Samal päeval vahetas pankrotihaldur Maire Arm välja nõukogu koosseisu.
Uude nõukokku kuuluvad Pharma Holding OÜ juhatuse esimees Katre Kõvask, Kamakamaka OÜ juhatuse liige Erik Haavamäe ning ülevõtmistehingus Maagi esindanud advokaadibüroo Ellex Raidla partner Sven Papp. Uus nõukogu määras Tere uueks juhiks Margit Taltsi, kes on varem juhtinud ka Maag Gruppi.
Maag Grupi nõukogu esimees Roland Lepp rääkis eelmisel neljapäeval Äripäevale, et pärast koondumisloa taotluse esitamist ootab kontsern vastust nelja kuu jooksul.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.