Erakondade Tartu juhid on skeptilised plaani suhtes, mille järgi võiks Emajõe kallastele kerkida kõrgtehnoloogiline, ligi miljard eurot maksev tselluloositehas, vahendasid ERRi raadiouudised.
- Tartu poliitikud on asunud üksmeelselt kritiseerima tselluloositehase rajamise plaani Emajõe äärde. Foto: PantherMedia/Scanpix
Metsa- ja puidutööstuse kogemusega Eesti ettevõtjad käisid pool aastat tagasi välja idee rajada Eestisse puidu rafineerimise tehas ning asukohana eelistavad metsatöösturid Emajõe ääres Tartu külje all paiknevat piirkonda. Kuigi tööstus looks Tartumaale palju uusi töökohti, ei saa Tartu linnapea, reformierakondlase Urmas Klaasi sõnul töökohtade küsimust keskkonnahoiu aspektidest kõrgemale seada.
Vabaerakonna Tartu linna juhatuse esimees Vahur Kollom ja linnapea Urmas Klaas
märkisid ERRi raadiouudistele, et algatatud planeering peab andma läbipaistva vastuse, kuidas tselluloositehas mõjutaks ümbritsevat elukeskkonda. Täna teadaoleva põhjal ei poolda tehase rajamist Tartu külje alla ka IRLi Tartu piirkonna esimees Peeter Laurson, viidates, et enne projekti alustamist, oleksid pidanud reostuse ja tooraine tarne uuringud tehtud olema. Tehase loomise ideele Tartu külje alla on pigem vastu ka sotside Tartu piirkonna esimees Heljo Pikhof, skeptiline on ka EKRE Tartu ringkonna esimees Indrek Särg, kelle sõnul ei identifitseeri ülikoolilinn ennast läbi tööstuse.
Keskerakonna Tartu piirkonna esimehe Aadu Musta sõnul pole Tartu linnavolikogu täpselt vaadanud, mis kant tselluloositehase rajamiseks parim olla võiks.
Aasta alguses teatas Eesti metsatööstuses kaua tegutsenud investorite grupp, et plaanib teha Eestisse miljardi euro suuruse investeeringu, rajades Emajõe äärde tselluloositehase, mis loos piirkonda kuni 900 töökohta ning väärindaks puitu juba kohapeal. Investeeringuplaani taga on Est-For Invest OÜ, mille juhid on tuntud metsandusärimehed
Margus Kohava ja Aadu Polli.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.