Ei oleks pidanud asuma parandama seda, mis töötas – pikaajalise maksutõusu kohta oli kokkulepe sektoris osalejatega olemas, hindab Pipelife Eesti juht Anti Orav alkoholiaktsiisi tõusu kahjulikuks Eesti majandusele ja kultuurile.
- Pipelife Eesti juht Anti Orav Foto: Raul Mee
"Mõttetu rapsimisega tehti otsest kahju Eesti majandusele ja ka kultuurile (alkoholiaktsiisist saab valdkond oma jõu), kuid ei mõjutatud olulisel määral alkoholi tarbimist," ütles Orav intervjuus
teemaveebile tööstusuudised.ee.
Orav lisas, et talle teebki muret avaliku sektori lühikese perspektiiviga mõtlemine. "Suurte otsuste tegemine valimistsükli piires ei ole alati mõistlik. Näiteks infrastruktuuri (veetrassi) rajamisel on selle ehitusmaksumusest olulisem selle eluiga ja opereerimise kogukulu selle perioodi jooksul. Meil käib otsustamine valdavalt ehitushinna alusel," märkis Orav.
"Praegu juba näeme Eesti algusaastail tehtud madalaima hinna hangete vilju – vaja on hakata tegelema vigade parandusega. Nende kuludega pole aga arvestatud. Ehk oleks aeg kvaliteedile enam tähelepanu pöörata."
Mis puudutab veel makse, siis usub Orav, et maksude juures võiks kaaluda tööjõumaksude langetamist, kuna töötasud on viimastel aastatel tööjõu piiratud kättesaadavuse mõjul ülikiiresti tõusnud ja tõusuootus püsib Soome tööturu mõjul endiselt kõrge.
Loe pikemalt intervjuud Äripäeva
teemaveebist tööstusuudised.ee.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil
“Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.