Tallinna ringkonnakohus mõistis kolmapäeval Rein Kilgi koos kaaslastega õigeks ASi Pere maksejõuetuse põhjustamise süüdistuses, vahendas
ERR.
- Rein Kilk Foto: Andras Kralla
Ringkonnakohus tühistas varasema
Harju maakohtu süüdimõistva otsuse ja mõistis Rein Kilgi, Neeme Raigi, Kaie Raigi ja Kristjan Oolo õigeks, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERRile.
Ringkonnakohus tühistas ka maakohtu otsuse Kilgilt ja Raigidelt ning Oololt ja Karl Liivapuult Lõuna Toiduainetööstuse ASi (pankrotis) kasuks 200 000 euro väljamõistmises.
Pikemalt saab lugeda
ERRist.
Süüdistus
Prokuratuuri süüdistus kirjeldab, et AS Pere sattus 2011. aasta lõpus ja 2012. aasta alguses makseraskustesse. Pere kandis hiljem nime Lõuna Toiduainetetööstuse AS, mille omanikud olid läbi kahe firma Rein Kilk ja Neeme Raig. Kuni 2006. aastani oli Pere omanik ainult Raig. Nüüdseks on ettevõte pankrotis.
Pere nõukogu liikmed Rein Kilk, Kaie Raig ja Karl Liivapuu otsustasid luua tütarfirma Pere Pagar.
Kristjan Oolole juhtida läinud tütarfirmasse viidi üle kõik kinnistud ja kaubamärgid. Nii sõlmis ASi Pere juhatuse liige Neeme Raig Pere Pagariga, mida esindas Oolo, kolme kinnistu ja kaubamärkide müügilepingu summas 1,6 miljonit eurot. Perele tekitati kahtlustuse järgi kahju 2,8 miljonit eurot.
Lepingu põhjal pidanuks Pere Pagarile üle minema ASi Pere kohustused DnB Nord Panga ees 1,6 miljoni euro ulatuses, kuid seda ei juhtunud. Pere Pagar rentis kinnistud süüdistuse järgi edasi – Oolo ja OÜ Linerel sõlmisid rendilepingu kümneks aastaks.
Seotud lood
Ettevõtte Pere maksejõuetuse põhjustamises süüdi mõistetud ärimees Rein Kilk kaebas otsuse edasi. Sama tegi prokurör, kes endiselt Kilgile vanglakaristust nõuab.
Kohus mõistis ärimees Rein Kilgi küll süüdi ettevõtte maksejõuetuse põhjustamises, kuid tegelikult pääses ta näpuviibutusega, leiab ajakirjanik Marge Väikenurm.
Kohus ei määranud Rein Kilgile täna ei ärikeeldu ega vanglakaristust, mida taotles prokurör, kelle hinnangul pole rahaline survestamine Kilgile seni mõjunud.
Kohus mõistis täna kriminaalsüüdistuse saanud ärimees Rein Kilgi süüdi, Kilk ise kohtusse ei ilmunud.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”