Rahvusvaheline rahaülekannete platvorm Transferwise taotleb uut litsentsi Brüsselis, mis peaks tagama firma teenuste jätkumise lahkumisleppeta Brexiti korral. Brüsselisse tuleb ka järjekorras kümnes kontor.
- Transferwisei kaasasutaja Kristo Käärmann Foto: Andras Kralla
Ettevõttel on juba piirkondlikud peakorterid Londonis, kus töötab üle 200 inimese, lisaks ka New Yorgis ja Singapuris. Koos Brüsseliga on Transferwise'il kümme kontorit, sh Tallinnas, Budapestis, Tšerkassõs, Tokyos, Sydneys ja Tampas.
Transferwise'i tegevjuhi ja kaasasutaja Kristo Käärmanni sõnul on Brüssel kogu Euroopa Liidu asjaajamise südames, seega kontori rajamine just sinna on väga loogiline samm. “Belgia Keskpank on tugev ja usaldusväärne regulaator, kes avaldas meile muljet hea arusaamisega maksete ja e-raha valdkonnast ning avatusega innovatsioonile. Me soovime nendega ehitada samasuguse viljaka suhte nagu Suurbritannia finantsinspektsiooniga.”
“Belgia e-raha litsents tagab, et saame ülemaailmselt oma klientidele head teenust pakkuda, olenemata sellest, mis Brexiti leppest saab,” lisab Käärmann.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.