Renault Grupp müüs möödunud aastal pea 4 miljonit sõidukit ja teenis müügitulu üle 57 miljardi euro, teatas ettevõte. Kasum vähenes samas võrreldes aasta varasemaga 5,3 miljardilt eurolt 3,4 miljardini.
- Renault Grupi kasum näitas langustrendi, samas ülesjoones on liikumas Vene autotootja AvtoVAZ, kes valmistab muu hulgas Ladasid. Foto: Reuters/Scanpix
Müük tõusis aastaga 3,2% võrra 3,9 miljoni müüdud sõidukini. Grupi müügitulu langes 2,3%, 57,4 miljardi euroni. 2016. aastast Renault Grupi alla kuuluva Vene autotootja AvtoVAZi osa sellest oli 3 miljardit eurot, kasvades aastaga 11,5%. Tegevuskasumi marginaal ulatus 3,6 miljardi euroni ja moodustas 6,3% tulust.
Tegevuskasumi marginaal AvtoVAZita langes 545 miljonit, 2,2 miljardi euroni. See oli 4,3% tulust võrreldes 5,1%ga 2017. aastal. Langus on suuresti seletatav ärikeskkonna keerukusega nii valuuta negatiivsete mõjudega kui ka toormaterjalide kallinemisega.
Renault Grupi põhitegevustulu oli ligi 3 miljardit eurot, 2017. aastal oli see 3,8 miljardit. Partnerettevõtete, esmajoones Nissani panus ulatus 1,5 miljardi euroni. Aasta varem oli vastav summa 2,8 miljardit eurot. 2017. aastal mahtus sinna hulka miljardi euro suurune ühekordne tulu tänu USAs vastu võetud maksureformidele.
Seotud lood
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.