Microsoft tegi koostööd Hiina militaarõppeasutusega tehisintellekti uurimisel, mida võidakse kasutada jälgimiseks ja tsensuuriks, kirjutab Financial Times.
- Microsofti kontor. Foto: EPA
Eelmisel aastal avalikustatud kolm uuringut olid valminud Pekingis asuva Microsofti Aasia uurimiskeskuse akadeemikute koostöös teadlastega, kes on seotud Hiina Kaitsetehnoloogia Rahvusülikooliga, mida kontrollib Hiina sõjakomitee.
New America mõttekoja Hiina tehnoloogiapoliitika ekspert Samm Sacks leidis, et uuringutes võib näha ohumärke tehnoloogia iseloomu ja autorite tausta tõttu kombineerituna teadmistega, kuidas Hiina praegu sellist tehnoloogiat kasutab. „Valitsus kasutab taolist tehnoloogiat jälgimissüsteemide ehitamiseks ja vähemuste kinnipidamiseks (Xinjiangis),“ ütles ta.
USA valitsuses on praegu arutusel, kas teaduskoostöö, eriti sellistes tundlikes valdkondades nagu tehisintellekt ja virtuaalreaalsus, peaks olema karmima kontrolli all.
Möödunud nädalal ütles Massachusetts Institute of Technology lahti koostööst Hiina telekomiga Huawei ja lubas üle vaadata senise koostöö üleskerkinud riskide valguses.
Microsoft teatas, et ettevõtte teadlased, tihtipeale akadeemikud, tegelevad fundamentaalsete uuringutega koos juhtivate teadlaste ja ekspertidega kogu maailmast, et arendada tehnoloogiast arusaamist.
Üks Microsofti koostöös hiinlastega valminud uurimus kirjeldas uut tehisintellekti tehnoloogiat, millega luua detailseid ümbruskonna kaarte inimeste nägude analüüsimise abil, millest ekspertide hinnangul on selge kasu jälgimisel ja tsenseerimisel.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”