Rahapesuga seostatud Tallinna Äripank teatas lakooniliselt, et muudab oma ärinime. Uue nimega on ka panga koduleht.
Äripanga uus ärinimi on TBB pank.
Samuti selgus täna, et panga kaudu ei saa kliendid enam arveldada Suurbritannia naeltes, vahendab
Ärileht.
"Alates 1.04.2019 ei võta vastu ega edasta Tallinna Äripank korrespondentpanga muutuse tõttu makseid valuutades GBP (Suurbritannia nael), CHF (Šveitsi frank) ja DKK (Taani kroon)," teatas pangast Julija Markova väljaandele. "Arveldused GBP-s (Suurbritannia nael) on korrespondentpanga puudumise tõttu endiselt takistatud."
Täna teatas pank, et alates 1. juulist on arveldused Šveitsi frankides ja Taani kroonides taastatud.
Eelmisel nädalal kirjutas Äripäev, kuidas kullaäri petuskeemis paistavad Tallinna Äripanga jäljed. Ühes kohtuasjas on kerkinud küsimus, kas Äripanga suurim aktsionär ja tema lähisugulased on seotud kullaäri käibemaksu petuskeemiga.
Samuti selgus juunis, et rahapesu tõkestamise, klienditeeninduse ning halduse eest vastutavad Tallinna Äripanga osakonnajuhid said kahtlustuse rahapesus ja altkäemaksu võtmises. Kolmest kinnipeetud pangatöötajast kaks on endised politseinikud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kaht Tallinna Äripanga ekspolitseinikust osakonnajuhti kahtlustatakse rahapesus. See peaks justkui maha võtma arvamuse, et uurimisasutused jätavad panga ja selle omanikud rahule, kui kollektiivis on piisavalt palju jõustruktuuride endiseid töötajaid.
Rahapesu tõkestamise, klienditeeninduse ning halduse eest vastutavad Tallinna Äripanga osakonnajuhid said kahtlustuse rahapesus ja altkäemaksu võtmises. Kolmest kinnipeetud pangatöötajast kaks on endised politseinikud.
Teisipäeval pidasid keskkriminaalpolitsei ametnikud 48 tunniks kinni kolm Tallinna Äripanga töötajat. Ühte töötajat kahtlustatakse rahapesus ning kahte töötajat altkäemaksu võtmises ja rahapesus, edastas politsei- ja piirivalveameti ning prokuratuuri pressiteade.
Tallinna Äripanga juhatusse ning omanikeringi kuuluvad Andrei Žukov ja Sergei Elošvili said Küprosel registreeritud ning aktiivselt Venemaal tegutsenud offshore-firmast ülekandeid kokku 3,73 miljonit eurot.
Kuidas töötab Tehnopoli tehisarukiirendi, millist tuge idufirmad sealt saavad ja millised ettevõtted on oodatud osalema, sellest räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.