Ukrainas pole inimestel keelatud välismaale tööle sõita ja on kaks võimalust, kuidas seda ametlikult teha, selgitab Euroopa ja Euro-Atlandi integratsiooni asepeaministri büroo pressiteenistuse juht.
„Ukrainas pole keelatud riigist töö eesmärgil välja sõita,“ selgitab Euroopa ja Euro-Atlandi integratsiooni asepeaministri büroo pressiteenistuse juht Oksana Sikora. „Aga on täiendavad ohutusmeetmed, mis pandeemia ajal kasutusele võeti. Me palume tööandjatel kinnitada, et töötajatega on sõlmitud ametlik leping – see võib olla nii pikaajaline kui ka lühiajaline, aga mitte lühem kui kolmeks kuuks –, vormistatud on tervisekindlustus ja kindlustatud on piisavad elamistingimused, samasugused, ms tööandja kindlustab oma töötajatele, kes on ettevõtte jaoks olulised (sest Ukraina töötajaid, nagu teada, hinnatakse kõrgelt kogu maailmas).“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Võõrtööjõud ei ole imeravim, mis lahendab maaelu probleemid, kirjutab maaeluminister Arvo Aller vastuses maasikakasvatajate avalikule pöördumisele.
“Inimesed omavad põhjalikku ülevaadet sellest, mitu sammu nad päeva jooksul on teinud ja kui palju kaloreid kulutanud – aga kui küsida pealtnäha lihtsaid küsimusi ettevõtte andmete, süsteemide ja logide kohta, siis ollakse omadega ummikus,” möönab kodumaise ettevõtte ByteLife juht Janek Gridin murelikult.