Majanduskriisi tekkides on vähenenud tööandjate jaoks palgasurve, mis võimaldab valida rohkem kvaliteetset tööjõudu, leiavad Fortumo tegevjuht Martin Koppel ja Ülemiste kaubanduskeskuse juht Guido Pärnits.
- Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits näeb majanduskriisis ka positiivset. Foto: Andras Kralla
"Palgasurve ajal, kui tööjõudu nappis, oli see häda, et pidid igasuguse nii-öelda saamatu või hoolimatu tööle võtma, et üldse kedagi saada. See on selgelt kahjulik majandusele ja kogu tarbijaskonnale," selgitas Pärnits Äripäeva raadiosaates "Kuum tool". Tema sõnul on umbes 50 protsenti töövõtjatest hea, aga teine pool tundub talle selline grupp inimesi, kes kas ei taha tööd teha või nad ei saa hakkama. Samas palgasurve ajal tuli palgata ka kehvemat tööjõudu, sest muud võimalust ei olnud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.