Analüütikud: odavnev dollar alles hakkab eksportöörideni jõudma
See, et dollari väärtus euro vaatenurgast on tõsiselt langenud, võib olla tarbijate vaatest positiivne trend, kuid vähendab USA turule eksportivate ettevõtete kasumeid.
Koroonakriisis USA majanduses kannatavad enim sealsed importijad, kes nõrgema dollari tõttu peavad kõrgemat hinda maksma. Seda olukorras, kus USA tööpuudus on rekordtasemel ja koroonakriisi ohjeldamine takerdunud vabariiklaste ning demokraatide vahelisse kemplusse. Foto: AFP/Scanpix
Koroonakriis, presidendivalimised ja kaubandussõda Hiinaga – need olnud peamised faktorid, mis on pannud majandusanalüütikud kahtlema USA majanduse väljavaadetes. Bloombergi analüütiku Marcus Ashworthi sõnul on dollari kõikumine pannud üha rohkem investoreid vaatama euro poole, kust otsitakse turvatunnet ja likviidsust.
Eelmisel aastal jäi kaupade eksport võrreldes aasta varasemaga samale tasemele ja import vähenes 1%, teatas statistikaamet. Esimese poolaasta kaubavahetuse suur kasv tasandas teise poolaasta kahanemise.
Eesti Pank tõdes, et kohalik majandus hakkab jahtuma ja tööjõupuudus võib asenduda hoopis tööpuudusega. Metallitööstuse Hekotek juht Heiki Einpaul loodab, et ehk saavad ettevõtjad rohkem hingamisruumi.
Nafta ajaloolisest hinnalangusest miinusterritooriumile on möödas paar nädalat, kuid seekord püüab maailma tähtsaim tooraine tähelepanu hoopis hinnatõusuga, mida toetavad vaikselt taastuv tarbimine ning vähenenud tootmine.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.