Ärikeelud, pankrotimenetluse kiirendamine ja võlgnikult jokutamisõiguse äravõtmine - veebruarist rakenduv pankrotiseadus toob praktikasse palju muutusi.
- Lahkuva justiitsministri Raivo Aegi panuseks viimasest valitsusest jääb suure pankrotiõiguse revisjoni viimine vastuvõetud seaduse kujule. Foto: Liis Treimann
Tavapraktikas on lisaks pankrotiavaldustega venitamisele probleemseks osutunud pankrotimenetluste üüratu pikkus, see võtab aastaid, samal ajal kui mõnes Euroopa riigis vaid aasta. Võlausaldajatel on nüüd aga lootust, et raha saab pankrotipesast tagasi rohkem ja vast ka kiiremini, leiab TGS Balticu vandeadvokaat Paul Varul.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pankrotiseaduses on võimalused skeemitajate vastu võitlemiseks ja võlausaldajate huvide kaitseks olemas, aga nende kasutamise tulemuslikkus võib takerduda pankrotihalduri pealehakkamise taha, kirjutab advokaadibüroo Sorainen advokaat ja justiitsministeeriumi maksejõuetusrevisjoni töörühma liige Mari Karja (Agarmaa).
Levinud suhtumine, et firma varast tühjaks kantimine pole mingi häbiasi, peab muutuma, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Pankrotis ettevõte on nagu rikkis auto, mis tuleb üldise liiklusohutuse huvides õigeaegselt teelt koristada. Praegu Eestis see mehhanism ei tööta, sest ohtlik liikleja jätab pankrotiavalduse esitamata või esitab selle liiga hilja, kirjutab advokaadibüroo Sorainen advokaat Mari Agarmaa.
Eesti tööportaale külastati 2024. aastal enam kui 35 miljonit korda. Pooled külastustest tehti CVKeskus.ee tööportaali, millele järgnesid Töötukassa (20% külastustest) ja CV-Online (16% külastustest), näitab veebianalüütika ettevõtte Similarweb värske statistika.