Keskkriminaalpolitsei pidas kuriteos kahtlustatavatena kinni kaks Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) juhatuse liiget, kellele esitati kahtlustus selle eest, et koroonakriisi ajal jagati vähemalt 24 miljonit toetuslaenu eurot laiali ettevõtetele, kes laenutingimustele ei vastanud.
- Raul Rosenberg Foto: Ekspress Meedia / Scanpix
Lõuna Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kairi Kaldoja ütles, et kui riik seisab ühtaegu silmitsi koroonaviiruse levikust tuleneva kriisiga ja vajadusega hoida kokku, kus vähegi võimalik, siis tuleb raha kasutamisel olla väga täpne, aga seni menetluses kogutu viitab, et MESis vaadati nõuetele ja tingimustele teadlikult läbi sõrmede. "See viitab mitte väikesele inimlikule eksimusele, vaid kuriteole," ütles Kaldoja.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Märtsikuus Mulgimaal loodud ettevõte NordSteel sai Maaelu Arendamise Sihtasutuse (MES) meetmetest 335 000 eurot laenu. Ettevõtte juhi Jaak Martinsoni sõnul kasutasid nad koroonakriisi selleks, et midagi ära teha.
Erinevalt KredExist käivad Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) juures ettevõtted laenu küsimas sellise hooga, et minister otsustas väljastatavaid summasid piirata.
Maaelu Edendamise sihtasutus on olnud väga oluline rahastaja maaettevõtja investeeringute elluviimisel, kuid lähiajal tuleb astuda samme, et usaldus sihtasutuse otsustusprotsesside vastu taastada, kirjutab maaeluminister Urmas Kruuse.
Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon esitas maaeluministrile ettepaneku kutsuda tagasi maaelu edendamise sihtasutuse (MES) juhtkond, seda riigikontrolli auditist selgunud ebakorrapärasuste tõttu sihtasutuse töös kriisilaenude andmisel.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.