Skandaalne Theranos kulutas vilepuhuja jälitamisele 150 000 dollarit
USA ärimaailma üks oodatumaid kohtulahinguid on tuure kogumas - sel nädalal andis oma ütlused vereproovi revolutsiooni lubanud Theranose ekstöötaja ning vilepuhuja Erika Cheung, vahendab CNN.
Laboritöötaja Cheung liitus Theranosega 2013. aastal ning oli sellest enda sõnul väga elevil. Ettevõtte juht Elizabeth Holmesi ees tundis ta suurt aukartust, kuna tegu oli naisega, kellest tol ajal igal pool kirjutati ja keda ülistati. Ometi sai ta kiiresti aru, et asjad pole nii, nagu nad näivad ning 2015. aastal teatas Cheung Theranosest ametivõimudele.
Theranos oli noore naisettevõtja Elizabeth Holmesi juhitud innovatiivset vereanalüüsi arendav idufirma, mis saavutas mitme miljardi dollarise väärtuse, kuid osutus lõpuks pettuseks. Elektriautode tootjat Nikola süüdistatakse samalaadses pettuses, kirjutab TradeSmithi uuringute juht Justice Clark Litle.
Aastate eest kokku kukkunud vereproovifirma Theranose juhi Elizabeth Holmesi ning ettevõtte juhtfiguuri Sunny Balwani kohtuasi saab täna alguse, vahendab Reuters.
Värske Freedom24 analüüs toob välja, et Balti riikide – Eesti, Läti ja Leedu – investorid jälgivad aktiivselt globaalseid trende tehisintellekti, tehnoloogia ja krüptovaluutade vallas, kuid samas avalduvad neil selged rahvuslikud eelistused ja erinevad investeerimisstrateegiad. Eesti investorid paistavad silma lähenemisega, mida iseloomustab eklektilisus ja kõrge risk, samal ajal näitavad nende Balti naabrid vastandlikke tendentse spekulatiivsete ja tasakaalukamate strateegiate suunas.