Reuters: Euroopa Liit jätab Vene pangad ilmselt rahvusvahelisse maksesüsteemi
Kuigi mitmed Euroopa Liidu liidrid eesotsas Baltikumi riigijuhtidega on nõudnud Vene pankade väljalülitamist rahvusvahelisest maksesüsteemist SWIFT, siis Reutersi andmetel pole selles küsimuses Brüsselis veel üksmeelt leitud.
Kuigi Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen (vasakul) ja välispoliitika juht Joseph Borell (paremal) kinnitasid, et Euroopa Liidu sanktsioonid Venemaa suhtes saavad olema valusamad kui kunagi varem, siis Reutersi andmetel pole Vene pankade SWIFT süsteemist välja lülitamine veel sanktsioonide paketis. Foto: AP/Scanpix
Kuigi SWIFT maksesüsteemist eraldamine lööks valusalt Vene pangandust, siis mitmed ELi liikmesriigid on sammu osas skeptilised. Täpsemalt kardetakse, et SWIFTist lahkumisega ei saa Euroopa Liidust pärit võlausaldajad oma rahasid Venemaalt tagasi, vahendab Reuters.
Tööjõurenditeenust pakkuva ettevõtte Hansavest Rentali juhatuse liige Janek Sirg ütles, et varajastel hommikutundidel alanud sõjategevus on Ukraina töötajate seas tekitanud teadmatust ja paanikat.
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi teatas varahommikul vestlusest maailma liidritega, kes sotsiaalmeedias kinnitavad järjest tuge Ukrainale ja valmistuvad tänaseks G7 kohtumiseks, kus lepitakse kokku järgmised sanktsioonid.
„Ei tahtnud varem sellest numbrit teha, aga teatasin juba mitu nädalat tagasi, et ma enam pole saadaval, kui järgmisel korral üldkoosolekul nõukogu valitakse,“ ütles Soome kunagine peaminister Esko Aho, kes oli ametis Venemaa Sberbanki nõukogu liikmena.
Inimeste suhtumine krüptoteemasse on viimaste aastatega oluliselt muutunud – kui varem tundus krüpto kiire rikastumise ja kahtlase spekulatsioonivahendina, siis nüüd nähakse selles investeerimisvõimalust ja tehnoloogilist platvormi, ütleb enam kui 10-aastase krüptokogemusega raamatupidamisettevõtte Kidnes OÜ juht Anna Šendik.