Digitaalse klienditeenindusega tegelev Eesti-USA idufirma Glia sai rahasüsti, mis kasvatas ettevõtte väärtuse üle miljardi dollari, tehes ettevõttest järgmise Eesti ükssarviku.
Idufirma Glia meeskond võib rõõmustada: nad on kümnes Eesti idufirma, kes kuulub kohalike ükssarvikute karja. Foto: Glia
Idufirma kaasas 45 miljoni dollarit ehk ehk ligi 41 miljonit eurot, mis kasvatas Glia kogurahastuse 152 miljoni dollarini ehk 138,4 miljoni euroni, kirjutab idufirmade portaal foundME.
Kuigi Venemaa sõda Ukrainas on turud ettevaatlikuks muutunud, ei olnud Glia jaoks rahastuse saamine suur üllatus, ütles ettevõtte tooteüksuse direktor Andreas Sisask. "See on loogiline jätk sellele, mis oleme kogu aeg teinud. Otsused investeering teha olid olemas ilmselt juba varem ja ju siis nähakse, et praegune olukord meid nii negatiivselt ei mõjuta," ütles Sisask.
Investorite sõjahirm pole sedavõrd suur
Turbulentsi tunnevad turul kõik, aga suures pildis seda küll ei näe, et uksed nina ees sulguksid, kui öelda, et tuled Eestist. Arvan, et see hirm on natuke üle kommunikeeritud. Vestlused jätkuvad, huvi jätkub. Kui firmal kasvu on ning turg on suur, siis ei ole vahet, kas oled Eestist pärit või Saksamaalt. Ma nii musta pilti ei näe.
Karoli Hindriks, iduettevõtja
Sisask ütles, et Glia on viimased paar-kolm aastat kasvatanud käivet ja töötajate arvu 100+ protsenti. Ettevõttel on umbes 250 töötajat, kellest pooled on Eestis. Samuti asub siin kogu tootearendus, sealhulgas tootejuhtimine ja tootedisain. Eestis on ka mõned rollid väljaspoolt tootearendust – tehniline klienditugi ja osa turundusest.
Kaasatud raha läheb Sisaski sõnul toote arendamiseks ja Glia jalajälje laiendamiseks geograafilises mõttes. "Meil on Põhja-Ameerika, Kanada, märkimisväärselt Ladina-Ameerikat ja nüüd plaanime suuna võtta ka Euroopa poole rohkem," ütles ta. Firma kliendid on väga suured ettevõtted: "Eestis kliente praegu ei ole, kuigi siin on mõned üksikud firmad, kellele me sobiksime."
Glia kavatseb saadud raha investeerida tehisintellekti, analüütikasse, sõnumside-, kõne- ja videovõimalustesse, et parandada nii tarbijate kui ka klienditeenindajate igapäevaelu ja digitaalseid ootusi.
Ettevõtte asutaja Carlos Paniagua pälvis jaanuaris Eesti Startup Auhindade jagamisel aasta välisasutaja tiitli. Paniagua on ka Eesti iduettevõtjate kogukonna aktiivne liige, kes jagab mentori ja esinejana oma ideid ja kogemusi noorte kolleegidega.
Rahastusringi juhtis New Yorgis asuv globaalne riskikapitali- ja erakapitaliettevõte Insight Partners, kellega liitusid ka juba olemasolev investor Wildcat Capital Management ning uued strateegilised investorid, sealhulgas RingCentral Ventures.
Möödunud aastal kasvas Eesti iduettevõtete kogukäive 1,4 miljardi euroni ning tööjõumakse maksti riigile samal ajal 125 miljonit eurot. Iduettevõtjate kaasatud investeeringute maht kasvas üle kahe korra, rekordilise 928 miljoni euroni.
Täna õhtul selgusid Eesti Startupi auhindade saajad, kes on möödunud aasta edukaimad Eesti iduettevõtted, maailma muutvate ideede elluviijad ning Eesti idusektori arengusse panustanud tegijad ja investorid.
Käesoleva aasta I kvartalis lõi Balti ühinemis- ja ülevõtmistehingute turg rekordi, märgib advokaadibüroo Sorainen ühinguõiguse ning ühinemiste ja ülevõtmiste valdkonna üks juhte Toomas Prangli värskeid andmeid analüüsides.
Digitaalse klienditeeninduse platvormi pakkuv Eesti-USA idufirma Glia kaasas 78 miljonit dollarit, tänu millele on kogurahastus nüüd 107 miljonit dollarit.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.