Vene meedia: riigiduuma sõjapooldajast liikmel on pereseosed Eestiga
Vene riigiduuma saadikul, ärimehel ning Vene võimupartei Ühtse Venemaa üldnõukogu liikmel Sergei Lissovskil on Eestiga väga lähedane side – tema elukaaslane on sündinud Tallinnas ja vähemalt ühel lapsel on siinne kodakondsus.
Just nii selgub Vene ajakirjandusväljaandele Insider lekkinud andmetest, mis puudutavad kas topeltkodakondsusega või välismaise elamisloaga isikuid. Lekkinud andmetest selgub, et Lissovski elukaaslane Anna Minajeva on sündinud 1967. aastal Tallinnas ning tal on vähemalt siinne elamisluba.
Nii kui ettevõtted Venemaalt põgenevad, saab need üle võtta üks väheseid oligarhe, keda sanktsioonid pole tabanud, Siberi kaevanduskontserni Norilsk Nickel omanik Vladimir Potanin, kirjutab Financial Times.
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.