Itaalia peaministri Mario Draghi kangekaelsus koalitsioonipartneritega läbirääkimistel viis kriisini, mille järel võime valitsuses peatselt näha Berlusconit ja teisi vähemeeldivaid isikuid, keda ühendab üks: head suhted Vladimir Putini Venemaaga.
- Itaalia peaminister Mario Draghi (paremal) annab riigi presidendile Sergio Mattarellile üle tagasiastumispalve. Foto: IMAGO/Scanpix
Euroopa kardab, et Itaaliast saab Vene-küsimuses Achilleuse kand, märgib Hispaania ajaleht El Pais Itaalias toimuva kohta. Praeguste arvamusküsitluste järgi saab valimistel enamuse paremblokk, mis koosneb Silvio Berlusconi Forza Italiast, Matteo Salvini juhitud Legast ning paremäärmuslikust Fratelli d’Italiast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Itaalia keskpanga juht Ignazio Visco näeb Venemaa gaasitarnete lõppemisel Itaalia majandusele keerulist olukorda, kuid pankadele ennustab helgemat tulevikku.
Täna kogunes erakorraliselt Euroopa Keskpank, et arutada kibedat turuolukorda, mis on suure võlakoormusega euroriikide jaoks kujunenud pärast teadet rahapoliitika karmistumisest, keskpank lubas töötada välja uue instrumendi, et tulla toime järsult kasvavate laenukuludega just neis riikides.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.