Testimisest ja vaktsineerimisest sai mõnele tõeline kullaauk – isegi ehitusfirmadele
Haigekassal oli teisel koroonaaastal leping 36 eraettevõttega, mis tegid üle Eesti COVID-19-vastaseid vaktsineerimisi. Kes koostööks võimaluse leidis, ei pidanud pettuma, kirjutab Meditsiiniuudised.
Vaktsineerimiskampaania Tartus A. Le Coqi spordihoones. Foto: Liis Treimann
Rahasajust püüdsid oma osa ka paljud sellised väikefirmad, kes varem vaktsineerimisega ei tegelenud või kelle peamine tegevusvaldkond oli üldse muu – näiteks ehitus.
Vaieldamatult kõige enam hundipasse jagas koroonakriisi ajal Tallink. Kui veel 2019. aastal töötas ettevõttes üle 7200 inimese, siis eelmise aasta lõpuks oli neist alles jäänud 4360. Kahe aastaga kadus 40 protsenti tööjõust.
Koroonakriisist läbi seilanud edukate ettevõtete vaba raha hulk kasvas paari aastaga enam kui kaks korda, samal ajal suurenes jõudsalt ka võlakoorem, mida saab mitmel juhul selgitada paisunud ärimahtudega.
Alates 1. juulist ei ole koroonahaigetel ja lähikontaktsetel enam karantiinikohustust ning piiriületajatele liikumisvabaduse piirangut. See on asendatud viiepäevase soovitusliku enesevaatlusega, kirjutab Meditsiiniuudised.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.