"Meist tehakse rahvavaenlased!" Patunimekirja sattunud ettevõtjad jagavad selgitusi
Urmas Reinsalu avalikustatud nimekirja tõttu rambivalgusesse sattunud 28 ettevõtet on nüüd sunnitud õigustama, mis äri on neil sõja ajal Venemaaga ajada. Juhtide ja omanike selgitused on aga sama eriilmelised kui firmad ise.
Maardus asuva ASi Liwathon E.O.S. tegevjuht Gert Tiivas ei pidanud vajalikuks kommenteerida ministeeriumi otsust selline nimekiri avaldada, küll aga märkis, et Liwathon EOS saatis lihtsalt ministeeriumile nimekirja oma klientidest, kellega olid lepingud sõlmitud enne Euroopa sanktsioonide jõustumist. Foto: Liis Treimann
Piinlikku nimekirja kuulub mitmeid välismaiseid firmasid, näiteks maailma üks suurimaid naftatarnijaid Singapuri Trafigura, Vene Lukoilile kuuluv Švetsi firma Litasco ja Gazprom Nefti tütarfirma Baltic Marine Bunker. Samas on seal ka Eesti riigile kuuluv ettevõte Operail ning siinsed suurettevõtted Alexela ja Skinest. Kolm viimast on juba nõudnud ministeeriumilt väite ümber lükkamist, kuid rahulolematud on ka teised nimekirja sattunud ettevõtted.
Gazprom Nefti tütarfirma, laevadele punkerdamise teenust pakkuva Baltic Marine Bunker ASi müügitulu küündis aprillist juunini 22,6 miljoni euroni, seda on üle poole rohkem kui aasta esimeses kvartalis ning ka võrdlusperioodil aasta tagasi.
Kuus kuud pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse on Venemaa suures majanduslanguses, ent siiski on riigi majandus pidanud sanktsioonidele vastu paremini kui arvati, vahendab CNN.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.