Urmas Reinsalu avalikustatud nimekirja tõttu rambivalgusesse sattunud 28 ettevõtet on nüüd sunnitud õigustama, mis äri on neil sõja ajal Venemaaga ajada. Juhtide ja omanike selgitused on aga sama eriilmelised kui firmad ise.
- Maardus asuva ASi Liwathon E.O.S. tegevjuht Gert Tiivas ei pidanud vajalikuks kommenteerida ministeeriumi otsust selline nimekiri avaldada, küll aga märkis, et Liwathon EOS saatis lihtsalt ministeeriumile nimekirja oma klientidest, kellega olid lepingud sõlmitud enne Euroopa sanktsioonide jõustumist. Foto: Liis Treimann
Piinlikku nimekirja kuulub mitmeid välismaiseid firmasid, näiteks maailma üks suurimaid naftatarnijaid Singapuri Trafigura, Vene Lukoilile kuuluv Švetsi firma Litasco ja Gazprom Nefti tütarfirma Baltic Marine Bunker. Samas on seal ka Eesti riigile kuuluv ettevõte Operail ning siinsed suurettevõtted Alexela ja Skinest. Kolm viimast on juba nõudnud ministeeriumilt väite ümber lükkamist, kuid rahulolematud on ka teised nimekirja sattunud ettevõtted.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Välisministeerium avaldas nimekirja 28 ettevõttest, kes on taotlenud üleminekuperioodil erandeid naftatoodete impordi jätkamiseks Venemaalt.
Gazprom Nefti tütarfirma, laevadele punkerdamise teenust pakkuva Baltic Marine Bunker ASi müügitulu küündis aprillist juunini 22,6 miljoni euroni, seda on üle poole rohkem kui aasta esimeses kvartalis ning ka võrdlusperioodil aasta tagasi.
Kuus kuud pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse on Venemaa suures majanduslanguses, ent siiski on riigi majandus pidanud sanktsioonidele vastu paremini kui arvati, vahendab CNN.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.