Hiina majanduskasv ulatus eelmisel aastal 3 protsendini, suurriigi majandust lõi tugevalt valitsuse pikaajaline nullkoroonapoliitika, kirjutab Financial Times.

- Hiina võimud on teatanud 60 000 koroonasurmast alates detsembrist, mil piiranguid järsult leevandati. Foto: AP/Scanpix
Peking ise oli seadnud eesmärgiks 5,5 protsendi suuruse sisemajanduse kogutoodangu (SKT) kasvu, mis olnuks samuti viimaste aastakümnete aeglaseim majanduskasv. Kui jätta kõrvale koroonaviiruse pandeemiast tugevalt mõjutatud 2020. aasta, mil Hiina majandus kasvas 2,2 protsenti, oli mullune näitaja nõrgim alates 1976. aastast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hiina avas täna COVID-19 pandeemia algusest saadik suletud olnud piirid ja tühistas riiki sisenejatele kehtinud karantiininõude.
Pärast Hiina valitsuse nn null-koroonapoliitika leevendamist on mitmed riigid kehtestanud sealt saabunud reisijatele testimiskohustuse, mis peaks Prantsusmaa võimude arvates olema Euroopa Liidu ülene.
Baltikumi juhtiva energiaettevõttena paistab Ignitis Group silma nii oma tugeva kasvuloo, portfelli mitmekesisuse kui tugeva dividendipoliitikaga. Vilniuse börsil noteeritud ettevõte on suutnud IPOst alates kahekordistada oma kohandatud EBITDAt ja viiekordistada oma taastuvenergia portfelli, tagades seejuures atraktiivse dividenditootluse. Ignitis Groupi investorsuhete juht Aine Riffel-Grinkevičienė jagab, mis on ettevõtte senise eduloo taga ning mida võiksid investorid oodata lähiaastatel.