Aastaid küpsenud metsanduse arengukava kiideti valitsuses neljapäeval heaks ja liigub nüüd üldise kriitikalaine taustal edasi riigikokku, kus sellele loodetakse veel enne valimisi viimane nõusolev hääletus anda.
- Keskkonnaminister Madis Kallas. Foto: Andras Kralla
"Arengukava on tehtud teadmisega, et metsa majandamine vajab muudatusi: vähem intensiivset raietegevust, et elurikkkus, ökosüsteem ja kliimaeesmärkide saavutamine oleksid tagatud," ütles keskkonnaminister Madis Kallas valitsuse pressikonverentsil.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mets Eestis otsa ei saa, küll on probleemiks raadamine ning raiuda võiks pigem 10–12 miljonit tihumeetrit, ei ole keskkonnaminister Madis Kallase kommentaaridega rahul Eesti Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudi direktor Marek Metslaid.
Värske Turu-uuringute ASi uuringu järgi pooldab 68% Eesti elanikest riigimetsas raiemahu vähendamist, sealjuures 26% vähemalt poole ja 25% vähemalt kolmandiku võrra.
Ajad on niigi keerulised ning poliitikud ei peaks puidusektori elu veelgi raskemaks tegema, jääb sektorit esindav liit uut metsanduse arengukava lugedes kriitiliseks.
VKG: siis tselluloositehast ei tule
Selleks, et Eesti keskkonnaeesmärgid täita, tuleb kohalikul puidusektoril rihma koomale tõmmata või siis lisainvesteeringuid teha, sest hinnanguliselt tuleks Eestis metsa raiumist miljoni-pooleteise tihumeetri võrra vähendada.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.