Tosin päikeseparki jäid taastuvenergia toetusest ilma ja pidid osa ka tagasi maksma, sest suurendasid võimsust üle toetusskeemis lubatud 50 kilovati.
- Ebaseaduslikult saadud toetus tuleb tagasi maksta ja edasisest roherahast suu puhtaks pühkida. Foto: Andras Kralla
Eleringi pressiesindaja Elo Ellermaa selgitas, et konkreetseid ettevõtteid ja tootjaid, kelle õigused toetusele ära võeti, ei saa avaldada, küll aga on teada, et tegemist pole nn kobarparkidega. „Samas on oluline märkida, et tootmisseadmeks loetakse ühe liitumispunkti taga olevaid seadmeid ehk n-ö pargi tükeldamine pole samuti lubatud.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui fantoomliitumiste kaotamiseks mõeldud elektrituruseaduse muudatused läbi lähevad, ähvardab mitut energiatootjat, kes tootmisvõimsusi broneerinud, senise ärimudeli lõpp, selgub saatest „Energiatund“.
Eesti elektrijaamad tootsid mullu taastuvatest allikatest 1 protsendi võrra vähem elektrienergiat kui aasta varem, jõudsalt kasvas aga päikeseenergiatoodang – ligi kahe kolmandiku võrra, teatas Elering.
Eleringi auditeerimata aruandest nähtub, et ettevõte kasvatas möödunud aasta neljandas kvartalis tulusid üle 70 protsendi, kuid aastases võrdluses kasvas müügitulu pea topelt.
Riik toetab transpordis kasutatava biometaani tootmise 2024. aasta 30. juunini, muidu pidi toetus selle aasta lõpuga lõppema, teatas majandusministeerium.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.