Venemaal Arhangelski oblastis Pljesjetskaja jaama lähedal asuvates metsades ja soodes kohtab aeg-ajalt roostes okastraati, mädanenud kasarmuid ja vanadusest kokku varisenud vahitorne. Kõik see on Oneglagi – stalinliku Gulagi süsteemi ühe laagri – sünge pärand.
- Jegorovi maja Tallinnas Raekoja platsil. Foto: Elena Tsenno
Üle poole selles viibinud vangidest olid poliitilised – sealhulgas Nõukogude võimu vastased okupeeritud Balti riikidest, Ukrainast ja Poolast. See laager eristus eriti karmide elutingimuste poolest, paljud vangid ei suutnud vastu pidada isegi poolt aastat. Nii et kui 1942. aasta külmal kevadel suri ühes kasarmus järjekordne hallipäine poliitvang, ei üllatanud see kedagi. Nii traagiliselt lõppes Tallinna ühe uhkema maja omaniku, pankuri, rikkuri ja Eesti vene partei aktivisti ettevõtja Ivan Jegorovi elu.
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.