Naiste jalgpall võitleb tohutu lõhega rahastamises
Jalgpalli maailmameistrivõistlused on pälvinud sadade miljonite fännide tähelepanu üle kogu maailma, kuid naiste jalgpall kannatab endiselt tohutu soolise palgalõhe ja rahastamise nappuse käes ning käivad ka vaidlused mängijate kohtlemise üle.
2023. aasta naiste maailmameistrivõistluste finaalmäng Hispaania ja Inglismaa vahel Austraalias Sydneys, kus Hispaania võttis võidu. Foto: Scanpix/AFP
Tänavuse jalgpalli MM-i võitis Hispaania alistades Inglismaa seisuga 1-0. Tiim saab kokku 270 000 dollarit võiduraha. Kõigile naiste turniiril osalevatele jalgpalluritele on tagatud 30 000 dollari suurune tasu mängu kohta. Samal ajal teenivad maailma juhtivad meesmängijad teatavat kaubamärki või sponsorit reklaamiva Instagrami postituse eest üle miljoni dollari.
Kui eelmisel kümnendil liikus Araabiast raha Euroopa jalgpalli, siis nüüd transporditakse Euroopa jalgpall ühes tükis Araabiasse, kirjutab jalgpalliajakirjanik Andres Must Äripäeva essees.
FCI Levadiat, tunamullust meisterklubi ja tänavust kõrgliiga liidrit ähvardav pankrot viitab kroonilistele probleemidele Eesti jalgpalli juhtimisel, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Oma lemmikmängija särgi ostmise kõrval on jalgpallihuvilistel võimalus ka investeerida mõne börsil noteeritud jalgpalliklubi aktsiaisse. Ent suurt tulu sellest loota ei tasu.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.