Kõrgkunst ei tähenda alati ausaid äritavasid. Üks klassikalise muusika kontserdikorraldaja süüdistab teist tarbijate eksitamises. Too omakorda süüdistab oma konkurenti Vene-meelsetes sümpaatiates.
- Vana võlavaidlus viis selleni, et Eestisse tuleb Viinist kaks peaaegu ühesuguse nimega orkestrit. Foto: kollaaž Jelena Tsenno
Paljude kultuuriinimeste jaoks on detsember hea sissetuleku kuu, mil elanikkond ostab pühade eel pileteid meelelahutusüritustele. Pole üllatav, et paljud korraldajad püüavad oma sündmusi just sel kuul läbi viia, sattudes sageli ägedasse konkurentsi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eestis tuleks kontserdipiletite käibemaksu kas või ajutiselt alandada, sest muidu kolivad suursündmused teistesse riikidesse, rääkisid Eesti muusikatööstuse eksperdid valdkonna peamisest murekohast.
Aktsiaturud pole ei lihtsad ega ka loogilised. Isegi siis, kui läheduses ei ole mitte ühtegi kurjakuulutavat pilve ega mureraasugi, võib ühel hetkel aktsia hind investori meelehärmiks hoopis ebameeldivas suunas punuma pista ja portfelli miinusesse paisata.
Eesti toidupoodide kange alkoholi osakondades ringi vaadates võiks arvata, et sõda ega sanktsioone polegi olemas. Riiulitel on lai valik kahepealiste kotkastega viinasid, millel on viiteid Moskvale või vene perekonnanimedele. Kuid neil polegi Venemaaga mingit seost.
Tänases "Eetris on turundusuudised" saates võetakse ette kaubamärgistamise küsimused, räägitakse lahti intellektuaalse omandi kasutamine, autorõigus ja nendega seotud vaidlused.
Uuel aastal jõustuv vilepuhuja kaitse seadus hakkab töötajaid, aktsionäre ja kliente ettevõtte väärkäitumisel kaitsma, kuid siiani valitseb segadus teavituste sisuga ning valesti teavitamisel võib rikkuda ärisaladust.