Kaks Põhja-Korea asjatundjat kirjutavad, et sel korral on Kimi režiimil tõsi taga.
- Põhja-Korea režiimimeedia jagas möödunud aastal korduvalt pilte ja kaadreid sellest, kuidas Kim tuumarajatisi inspekteeris. Foto: AP/Scanpix
“Põhja-lõuna suhe ei ole enam veresugulus, vaid kahe vaenuliku riigi vastasseis – kaks riiki sõja vastaspooltel.”
Nõnda lausus esmaspäeval oma rahvasaadikutele Põhja-Korea diktaator Kim Jong-un, hüljates avalikult viimsegi taotluse kahe Korea vennalikule läbisaamisele. Ehkki Pyongyangi sõjakus pole midagi uut, pelgab osa Põhja-Korea asjatundjaid, et sel korral on olukord sootuks erinev.
“Olukord Korea poolsaarel on ohtlikum kui ühelgi ajahetkel pärast 1950. aasta juunit,” kirjutavad rahvusvaheliste suhete teadlased Robert Carlin ja Siegfried Hecker Stimsoni julgeolekukeskuse Põhja-Koreale pühendatud väljaandes 38North.
Seotud lood
Ametist lahkuv kaitseväe juhataja kindral Martin Herem tõdes, et ehkki tema ametiajal Eestit sõjaliselt ei rünnata, ei pruugi see nõnda olla tema ametijärglasel.
Viimased kaudtulelahingud ja raketirünnakud näitavad, et venelastel sõjamoona jagub: venelaste ca 10 000 kaudtuleühikule päevas saavad ukrainlased vastata viis korda väiksemas mahus, ütles kaitseväe luurekeskuse ülem kolonel Ants Kiviselg kaitseministeeriumi pressikonverentsil.
Biden püüab jahutada Netanyahut ja Xi Putinit
Suurriikidel on Lähis-Ida konfliktis igaühel mängus oma huvid, mis kohati on üpris vastuolulised, rääkis Äripäeva raadios Toronto ülikooli professor, ajaloolane ja politoloog Andres Kasekamp.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.