Müncheni lubadustele ei pruugi tegusid järgneda. Lisaks: Navalnõi on surnud, Ungari kriis süveneb ja Rootsi pääseb lõpuks NATOsse.
- Ka Müncheni julgeolekufoorumil olid Ukraina toetajad kohal. Kuid peale lubaduste pole ukrainlaste toetajatel suurt midagi ette näidata. Foto: ZUMApress/Scanpix
Ukraina sõdurid loevad kaevikus telefonist viimaseid teateid, lootuses, et ameeriklased on teinud lõpuks ometi õige otsuse. Kuid neid teateid pole. Tuleb sõdida edasi sellega, mis olemas on – olgugi, et varsti on relvad ja laskemoon otsas.
Sellist lugu vahendasid Müncheni julgeolekufoorumile kogunenud USA senaatorid, kellele püüdsid Ukraina ja Euroopa kolleegid selgeks teha, mis õieti mängus on. Kaja Kallase sõnul tõdes osa ameeriklasi, et nad tõepoolest polnud sealpool ookeani mõistnud, mis päriselt Ukrainas praegu toimub.
Ent kuni pole Kongressi otsust 60 miljardi dollari eest relvi anda, seni püsib pilt endine. Euroopa loodab, et foorumit külastanud 44 USA rahvasaadikut viivad õiged sõnumid koju tagasi. USA asepresident Kamala Harris lubas: “On vaid plaan A.”
“Globaalne briifing” on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida siit:
www.aripaev.ee/uudiskirjad Seotud lood
Eelmisel nädalal näitas Vladimir Putin Venemaa opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi surmaga, et talle on kõik lubatud, ütles Äripäeva peadirektor Igor Rõtov.
Maginitski seadusega läks Läänel kolm aastat. Navalnõi seadus võiks valmida palju kiiremini, kirjutab Venemaa vaatleja ja riigikogu liige Igor Taro (Eesti 200).
Eesti ja Ameerika Ühendriigid allkirjastasid leppe konfiskeeritud tulu suunamiseks Ukraina abistamisse.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.