Esmaspäeva hommikul kõlavad raadios intervjuud Infortari suuromaniku Ain Hanschmidti, Saaremaa põlluettevõtja Tõnu Posti ja höövlitööstuse Puidukoja tegevjuht Eveli Opmanniga. Uurime, kuidas läheb ja millisena prognoositakse lähitulevikku.
- Nädala esimeses raadiohommikus on külas põlluettevõtja Tõnu Post. Foto: Liis Treimann
Nagu esmaspäeviti tavaks, räägime börsitoimetuse juhi Indrek Mäega, mida olulist turgudelt sel nädalal oodata. Stuudios on ajakirjanikud Laura Saks ja Meelis Mandel.
Saatepäev jätkub viie saatega:
9.50-10.00 “Obskuurne majandus”. Selle aasta alguses toimus Los Angelese kesklinna pihvxelõhkujal graffitiplahvatus. Sümbol, mis tähistab miljardiunistusi ja nende untsu keeramist.
USA suuruselt teise linna kesklinnas on väga prestiižses paigas pilvelõhkuja tondiloss, mis on juba 5 aastat olnud pooleli olekus. Nii otsustasid kohalikud tänavakunstnikud sellele teha oma maalingud. Selline getolik sümbol keset rikast kesklinna räägib kõnekalt USA-Hiina vahelisest kaubandussõjast, rahva vaesustumisest ja eluasemekriisist USAs. Kuidas ta sellest kõneleb, kuula saatest “Obskuurne majandus”. Saatejuht on Linda Eensaar.
10.00-11.00 “Sisuturundussaade”. Saade on pühendatud märtsi algul toimuvale väikeettevõtete konverents-messile Südi 2024, saates kõlavad intervjuud konverentsi esinejatega.
Kuuleme rääkimas Alexela e-mobiilsuse juhti Alan Vahti, kes räägib uuest lahendusest, mis võimaldab elektriautode kodus laadimise kulusid ettevõtte raamatupidamises kajastada. Sõna saab GoWorkabiti juht Kristjan Vanaselja, kellega arutame, kuidas tööampsud võimaldavad ettevõtte palgakulu kontrolli all hoida. Baltic Estonia süsteemi töökindluse ja ohutuse tagamise juht Heigo Saar räägib, milliseid ärivõimalusi pakub raudtee trassi ääres paiknevatele ettevõtetele. Saatejuht on Hando Sinisalu.
11.00-12.00 “Kuum tool”. Kuumal toolil istub Tuleva pensionifondide asutaja ja juht Tõnu Pekk, kellega arutame, mis saab sammastesse kogunenud rahast sõja korral ning küsime, millised oleks konkreetsed sammud, mida igaüks saaks sõjaolukorras teha, et oma rahale siiski ligi pääseda.
Juttu tuleb ka teise samba maksete suurendamisest, pensionirefomi mõjudest, aga ka automaatsest säästmisest. Saadet juhib Indrek Mäe Äripäeva börsitoimetusest.
12.00-13.00 “Tööandjate tund”. Saates tuleb juttu bürokraatia vähendamisest Eesti majandusruumi konkurentsivõime kasvatamiseks, aga ka maksukeskkonna ettenähtavusest, töötajate puuduse leevendamisest ja ambitsioonist. Lisaks räägime ka sellest, kuidas olla investoritele atraktiivne agressiivse naaberriigi kõrval.
Saates on külas Argo Luude, Tallinna Sadama juht Valdo Kalm ja Cramo Eesti juht Remo Holsmer. Saadet juhib Rivo Sarapik.
13.00-14.00 “Teeninduse teejuht”. Saates käsitleme teeninduse igapäevatöös tihti ette tulevat, ent keerulist probleemi – rasked kliendid. Külas on suhtlemispsühholoogia koolitaja Aira Tammemäe ja Tele2 Eesti müügitreener Veiko Reimand, kes jagavad oma kogemusi ning arutavad, kuidas teenindajad keerulistes olukordades võiksid käituda.
Milline on raske klient? Kuidas ära tunda ja tulla toime keeruliste olukordade ja raskete klientidega? Milline on tegutsemistaktika rahulolematute klientidega suhtlemisel? Kuidas kehtestada piire? Kuidas reageerida solvangutele? Nendele küsimustele otsib saatekülalistega vastust saatejuht Alyona Stadnik.
15.00-16.00 “Lavajutud”. Saates astub lavale muusik ja investor Tom-Olaf Urb ehk Reket. Muusikast, investeerimisest ja sellest, kuidas neid kaht kombineerida, on mõnusalt humoorikas ettekandes juttu. Reketit intervjueeris Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel.
Saate teises pooles astub püünele investor ja ettevõtja Lev Dolgatsjov. Lev räägib oma ettekandes, milliseid ämbreid ta on oma investeerimisteekonnal kolistanud ja mis õppetunnid ta nendest kaasa on võtnud.
Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz, Ida-Virumaal 94,6 MHz, Raplamaal 101,8 MHz ja Järvamaal 104,3 MHz.
Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate
siit.Seotud lood
Hoolduskoristus tähendab kõige lihtsamalt öeldes ruumide sisekoristust erinevatel büroopindadel, tootmishoonetes, haridus- ja meditsiiniasutustes, autoremonditöökodades jpt objektidel. Kui kliendid Foruse poole pöörduvad, on mõistagi esimene küsimus – mis meie koristusteenus maksab?