Lätlased võitsid 700miljonilist puidukeemiatehast rajava Fibenoli usalduse selgema metsa- ja majanduspoliitkaga. Tööstur jättis veel Eesti jaoks ukse praokile, turuosaliste sõnul oleks tehase lõunanaabritele kaotamine katastroof.
- Raul Kirjanen ja Läti majandusminister Viktors Valainis sõlmisid reedel koostöökokkuleppe biorafineerimistehase Lätti rajamiseks. Foto: Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuri (LIAA)
“Väga kahetsusväärne olukord, aga ju seal on – nagu tavapäraselt – majanduslikud näitajad ja tugev analüüs taga,” rääkis Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts. “Kui need näitavad ikkagi, et Eesti olukord on halb ja Lätis on sellist investeeringut mõistlikum teha, siis minu arust on see väga selge mõttekoht, miks see niimoodi on.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sel nädalal kerkis üles kaks teemat, mis pani Äripäeva ajakirjanikud arvama, et Eesti riik kaotab pigem suurelt.
Suur intervjuu aasta töösturi nominendiga
Aasta töösturi nominendi Raul Kirjaneni sõnul on praegu puidusektoris kolm kriisi korraga: turgudel on väga raske, riik oma regulatsioonidega on sektori rahvusvahelisest konkurentsist välja tagurdanud ja tegelikult puudub ka selge arusaam, kuidas ja kuhu edasi.
"Sellise poliitikaga kärestikust üles ei uju!"
Ärimees Raul Kirjaneni plaanitav poole miljardi eurone puidukeemiatehas rajatakse tõenäoliselt mõnda lähiriiki, näiteks Lätti, sest arendaja tunneb, et valitsus on jätnud tööstusettevõtted tähelepanuta.
Ärimees Raul Kirjanen plaanib rajada Fibenoli puidukeemiatehase Lätti. Investeeringu suurus ulatub ligi 700 miljoni euroni.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.