Hotellipidajate sõnul peitub ilusate numbrite taga kole reaalsus
Suuresti väliskülastajate toel kasvu näidanud ööbimiste arv kerkis märtsis aastaga 5%, kuid hotellipidajate sõnul on turismisektori taastumisest veel vara rääkida.
Radisson Collectioni ja Palace’i juht Ain Käpp arvutas, et kolme kriisiaastaga said hotellid kokku 84 miljonit eurot kahjumit, mille katteks on võetud kõrge intressiga laene. Foto: Eiko Kink
“Tegelikult on ikkagi väga raske,” tõdes Eesti Restoranide ja Hotellide Liidu juhatuse esimees Ain Käpp, kes on Tallinnas asuvate Radisson Collectioni ja Palace Hotelli juht ja osanik. Kuigi mõnes maakonnas näitab statistika suuremat taastumist, siis hotellipidajatega rääkides pole Käpp kuulnud, et kellelgi väga hästi läheks.
“Nädal aega enne jaanipäeva algab meie jaoks üks pikk suur laupäev, lihtsalt kümme nädalat jutti,” ütleb Karine Mägi, kes avas 2020. aastal Kuressaare kesklinnas kiiresti suure populaarsuse saavutanud Bönsi kohviku.
Uuenenud üleriigilise turismikorralduse järgi koondunud maakonnaülesed turismiorganisatsioonid toetavad ettevõtjaid nii arendus- kui ka turundusküsimustes, selgus saates „Turismitund“.
Tallinna ettevõtjad, kes tegelevad kinnisvara flippimisega, on ostnud Soomes 100 toaga hotelli Venemaa piiri läheduses, lootuses, et Vene turistid tulevad ükskord tagasi. Kui turistid tagasi ei tule, on neil plaan B.
Eestlased jätkavad tuleval aastal reisimist ning seda tehakse rahulikumalt, pikemalt ja luksuslikumalt kui kunagi varem, rääkis Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu peasekretär Merike Hallik.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.