Valimiskampaania on täies hoos, ent üks USA presidendiks pürgija peab muutma oma keskset sõnumit, samal ajal kui teine korjas enneolematu hulga sõjakassat. Lisaks: Ungari palub Brüsseli sekkumist, ajaloo kalleim tarkvarauuendus ja muidugi olümpiamängud.
- Kamala Harrise presidendikandidatuurile on oma õnnistuse andnud demokraadid Joe Biden ja Bill Clinton, kuid mitte Barack Obama. Veel. Foto: SIPA/Scanpix
Enne valimis- ja olümpiajutte veidi isikuõigustest-vabadustest. Pelgalt julgeoleku ettekäändel ei tohi valitsusasutused nuhkvara jälitustegevuseks kasutada, seisab Euroopa Komisjoni dokumendis, mida on näinud Politico. Valitsused, mis on otsustanud kasutada ka Eesti ametkondade huviorbiidis olnud Pegasust, peavad tegema seda kooskõlas Euroopa õiguse ning andmekaitse- ja privaatsusreeglitega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hirm poliitilise vägivalla ees podiseb ka lõhestunud Euroopas. Lisaks: verinoor asepresidendikandidaat, jalgpall ei jõuagi koju ja von der Leyeni tõetund.
Trumpi liitlane hoiatas Eestit
Täna kavas: maailma tipud istuvad NATO laua taga, segased ajad Prantsusmaa poliitikas, britid ootavad kursimuutust (ka jalgpallis) ning põige Lõuna-Ameerikasse.
Euroopa tähtsad kohad on selleks korraks enam-vähem täidetud, lähituleviku murelapseks paistavad saavat USA presidendivalimised, mille avapauk oli katastroofiline.
Sel nädalal jääb Eesti jaoks rahvusvahelisel areenil tähtsamaks sündmuseks Euroopa Ülemkogu, kus võetakse uuesti arutluse alla Euroopa Liidu tippjuhtide ametikohad. Ohtlik kuumalaine ähvardab vallutada Euroopa ning Lähis-Idas ähvardab lahvatada uus sõda.
Uuel aastal jõustuv vilepuhuja kaitse seadus hakkab töötajaid, aktsionäre ja kliente ettevõtte väärkäitumisel kaitsma, kuid siiani valitseb segadus teavituste sisuga ning valesti teavitamisel võib rikkuda ärisaladust.