Miniladudes hoiavad oma kraami väikefirmade kõrval ka eraisikud – jalgratastest riieteni ja vinüülplaatidest erootiliste fotodeni –, paljudele tuleb aga uudisena, et võla katteks võib laopidaja nende kraami oksjonile anda.
- Inimestel on elu majanduslikus mõttes raskemaks läinud – nii arvab kohtutäitur Risto Sepp viimase kuu jooksul järsult kasvanud võlgade tõttu. Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia / Scanpix
Harjumaa kohtutäitur Risto Sepp rääkis Delovõje Vedomostile, et eraoksjonite arv on tublisti kasvanud. “Eesti elanikud müüvad järjest enam oma kinnisvara enampakkumisel. Mõned inimesed paluvad võlgade tasumiseks müüa oma auto, korteri või arvuti,” rääkis Sepp. Oksjonile tuleb kraami ka miniladude pidajatelt ning Sepa sõnul on selliste juhtumite arv oluliselt suurenenud.
Sepp arutleb, et kuigi võib olla võimalus, et kohtutäituri poole pöörduvad laofirmad on lihtsalt lõpuks oma õigustest teada saanud, siis tema poole pöörduvad just need ettevõtted, kellega ta on juba koostööd teinud ja kes teavad oma õigustest juba ammu.
“Jääb variant, et tavainimestel on elu majanduslikus mõttes lihtsalt raskemaks muutunud,” leidis ta. “Ja mittevajalikud asjad, mis sa oled hoiule pannud, on esimene asi, mille pealt hakkad säästma.”
Sepp selgitab, mis edasi saama hakkab.
Mis toimub praegu eraomandi võlgade katteks peetavate oksjonitega?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Omanik: “Ei ole kantimine!”
Viiendat aastat saneerimisel olev kinnitusvahendite müüja Janere teatas koostööpartneritele, et edaspidi tuleb neil arved maksta uue ettevõtte kontole. Saneerimisnõustaja ei teadnud asjast midagi.
Aianduskeskus läheb saneerimisele
Börsil kaubeldav kinnisvarafond EfTEN Real Estate Fund ähvardab üle 250 000 euro võlgu jäänud Hortese aianduskeskuse üüripindadelt juba kuu aja pärast välja tõsta. Värskelt saneerimisavalduse esitanud üürnikku tabas teade ootamatult.
Põlvamaal Kanepi vallas tünnisaunade ja kümblustünnide tootmisega tegelev Gunnar Paalman on võlgade tasumist nõudvad äripartnerid marru ajanud. Neile paistab, et pankroti servale jõudnud äri käib juba edasi teises ärikehas.
Kahjumliku investeeringu pealt tuleb maksta tulumaksu
“Isegi hea tervisega investorile ei tee paha, kui nende asjade peale mõelda,” arvab kõhedaks tegevate surma ja pärandamise teemade kohta maksuekspert Ranno Tingas.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.