Tänaseks on kunagisest kolmest ja hiljem kahest 1. novembrist kohustuslikku vastutuskindlustust pakkuda soovinud kindlustusseltsist alles jäänud ainult üks.

- Arst ja patsient.
- Foto: Shutterstock
Kliente oleks ettevõttel tuhandeid, kuna kindlustama peavad end kõik tervishoiuteenuse osutajad alates kõige väiksematest. Hetkel on see üks, kes pole loobumisest teatanud, Poola-Leedu taustaga kindlustusselts PZU, kirjutab Meditsiiniuudised. PZU esindaja kinnitas, et ettevõte on valmis pakkuma tervishoiuteenuse osutaja kohustuslikku vastutuskindlustust alates 1. novembrist 2024. “Kinnitan, et PZU on valmis pakkuma tervishoiuteenuse osutaja kohustuslikku vastutuskindlustust alates 1. novembrist 2024. Oluline on, et kindlustust vajavad asutused teevad meile avalduse aegsasti, et kõik ei jääks viimasele hetkele,” teatas seltsi nimel turundusjuht Oksana Skorbatjuk.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uues „Teabevara tunnis“ võtame luubi alla järgmisel aastal jõustuva tervishoiuteenuse osutaja kohustusliku vastutuskindlustuse seaduse ehk lühidalt patsiendikindlustuse.
Selle asemel, et õnnetult lõppenud ravijuhtumite puhul hakata kohtus süüdlast välja selgitama, oleks kõigi osapoolte jaoks parem lahendus sisse viia patsiendikindlustuse süsteem, kirjutab vandeadvokaat ja TÜ meditsiiniõiguse õppejõud Ants Nõmper.
Värske Freedom24 analüüs toob välja, et Balti riikide – Eesti, Läti ja Leedu – investorid jälgivad aktiivselt globaalseid trende tehisintellekti, tehnoloogia ja krüptovaluutade vallas, kuid samas avalduvad neil selged rahvuslikud eelistused ja erinevad investeerimisstrateegiad. Eesti investorid paistavad silma lähenemisega, mida iseloomustab eklektilisus ja kõrge risk, samal ajal näitavad nende Balti naabrid vastandlikke tendentse spekulatiivsete ja tasakaalukamate strateegiate suunas.