Kaks valitsusparteid tahaksid võtta kohalikel valimistel hääleõiguse 130 000 inimeselt, sotsid sellega nõus ei ole.
- Kristen Michali valitsuses on üksmeel kohalikel valimistel millegi muutmises, aga mille täpselt, seda ei tea. Foto: Andras Kralla
Järgmiste kohalike valimiste ajaks tuleva aasta oktoobris on Eestis mingi barjäär, mis vähendab kolmandate riikide kodanike ja kodakondsuseta inimeste hääletusaktiivsust. See aga ei tähenda veel, et koalitsioonis oleks konsensus, kuidas seda ellu viia.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Gruusia president Salome Zurabišvili kutsus inimesi tänavale laupäevaste parlamendivalimiste tulemuste vastu meelt avaldama, USA ja Euroopa Liit nõudsid kõigi Gruusia valimistel toimunud rikkumiste teadete hoolikat uurimist.
Eestis käib kirglik arutelu, kas siin elavatelt Venemaa kodanikelt tuleks võtta õigus valida kohalike omavalitsuste volikogu liikmeid. Äripäeva ajakirjanik Anu Lill ja Delovõje Vedomosti ajakirjanik Olesja Lagašina on selles küsimuses eri leeris.
Välismaalastest elanikelt hääleõiguse äravõtmine kohalikel valimistel oleks vale otsus. Põhiseadusliku korra ohustajatega annab võimaluse tegeleda kehtiv seadusandlus, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Järgmisel kuul toimuvad USA presidendivalimised toovad kaasa visioonide kokkupõrke, mille mõju kajab veel aastaid globaalses majanduses.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.