President Kersti Kaljulaid ja Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere tõdevad, et Eesti tööstust ootab ees surnud kümnend. Meie võimalus on teha kiiresti ja palju taastuvenergiat, arendades samal ajal salvestusvõimsusi.
- Konverentsil “Tasakaalus majanduse foorum 2024: elevant toas” vaagisid president Kersti Kaljulaid, Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere ja Utilitas Tallinn juht Robert Kitt, millised on kliimasõbraliku majanduse riskid ja võimalused Eestis. Foto: Marko Mumm
President Kersti Kaljulaid ja Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere nentisid konverentsil “Tasakaalus majanduse foorum 2024: elevant toas” toimunud arutelul, et Eesti tööstust ootab ees surnud kümnend, kuna me ei langeta piisavalt kiiresti vajalikke otsuseid ega vii neid ka ellu, vahendab Äripäeva teemaveeb
Kestlikkusuudised.
Kaljulaid märkis, et võrreldes naabritega pole me suutnud otsustada energiamajanduses tuumajaama ega laiemalt taastuvenergia kohta. “Eesti suur võimalus on teha hästi ruttu puhast energiat,” ütles ta, lisades, et roheline energia on tulnud, et jääda, tagasiteed ei ole. Kui pole aga piisavalt puhast energiat, siis sureb Kaljulaidi sõnutsi rohkem ettevõtteid välja, kui neid tekib ja areneb.
Soomere rääkis, et Eesti oskab energiat toota ja eksportida, kuid meie kõige suurem probleem on salvestamine. “Kuni seda probleemi ei suuda me lahendada, jääb lootus kõrgtehnoloogilisest mahukast tootmisest unelmaks,” lausus Soomere. Kaljulaid näeb võimalust vesisalvestistes.
Utilitas Tallinn juhi Robert Kitt eestvedamisel peetud arutelu saab pikemalt lugeda
Kestlikkusuudistest.
Seotud lood
Eesti Energia energiakaubanduse juht Armen Kasparov ja Alexela energiaportfelli juht Kalvi Nõu ütlevad otse, et nad ei tea, mil viisil ja kui palju kergitab tuleva aasta veebruaris toimuv Venemaa võrgust lahti ühendamine tarbija jaoks elektri hinda.
Lisatud analüütikute kommentaarid!
Tööstusettevõtted tootsid septembris püsivhindades 1,5% vähem toodangut kui eelmise aasta samas kuus, kuid augustiga võrreldes läks seis paremaks.
Kliimaeesmärkide plaanipärane täitmine Eestis on vajalik, kuid see ei saa toimuda majanduse konkurentsivõime vähendamise hinnaga, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Kolmandas kvartalis kasvas taastuvenergia tootja Enefit Greeni puhaskasum 5 miljonilt 5,4 miljonile eurole, müügitulu jääb varasemale aastale 15 protsendi jagu alla.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.