Investeeringute mahtu tuleb üha kasvatada, rõhutavad Euroopa Komisjoni esindaja Maive Rute ja EBSi rektor Meelis Kitsing.
- Euroopa Komisjoni esindaja Maive Rute ja EBSi rektor Meelis Kitsing rääkisid konverentsil “Tasakaalus majanduse foorum 2024: elevant toas”, et kuigi tulevik on määramatu, jõuab järgmise 15 aasta jooksul palju ära teha. Selleks on vaja investeerida. Foto: Marko Mumm
Äripäeva teemaveeb
Kestlikkusuudised vahendab, et Euroopa Komisjoni tööstuse ja siseturu peadirektori asetäitja Maive Rute sõnul on Eesti teadustöötajate arv, digiteadmiste arendamine, ettevõtjate investeeringute maht innovatsiooni ja patentide arv võrreldes Euroopa Liidu keskmisega väikesem. Innovatsiooni rahastamine on üks alus, mis on tema sõnutsi toonud Soomes majandusedu.
Kitsing aga ütles, et on ka palju valdkondi, kus Eesti on Euroopas eesrindlik, tuues välja IT-sektori ja idufirmad. Eesti on tema sõnutsi hea selles, et võtame olemasoleva asja ja lõimime selle toimivatesse ärimudelitesse. “Meil on positiivseid lugusid, mida rääkida, aga see ei tähenda, et ei peaks investeerima traditsioonilisse teadustegevusse ja panema rõhku töötlevale tööstusele,” rääkis Kitsing.
Rute lisas, et ka Eesti teadlaste tulemused baasteadustes on kõrgel tasemel.
Pikemalt saab lugeda
Kestlikkusuudistest.
Seotud lood
President Kersti Kaljulaid ja Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere tõdevad, et Eesti tööstust ootab ees surnud kümnend. Meie võimalus on teha kiiresti ja palju taastuvenergiat, arendades samal ajal salvestusvõimsusi.
Trumpi majanduspoliitikas saab keskne olema kaubanduspoliitika ja Ameerika Ühendriikide turu kaitsmine, rääkis EBSi rektor ja poliitökonoomia professor Meelis Kitsing.
Kui vaadata Eesti erialaliitude juhte, siis näeb juhikohtadel samu inimesi, kes olid seal juba kakskümmend aastat tagasi, rääkis Euroopa Komisjoni tööstuse ja siseturu peadirektori asetäitja Maive Rute.
Euroopa Liit peab soodustama sisemist konkurentsi, et kolmandate riikide odav toodang Euroopa majandust ei õõnestaks, räägib Euroopa Komisjoni tööstuspoliitika asejuht Maive Rute raadiosaates „Äripäeva arvamusliider“.
Kulla hind purustas oktoobris uued rekordid ja on kiiresti lähenemas 3000 dollari piirile. Novembri alguses tõi Donald Trumpi valimisvõit kullaturule küll suure päevase languse, kuid pikaajalist negatiivset mõju kullaturule ma ei näe. Pigem vastupidi.