Inimene jalutamas läbi COP29 ÜRO kliimakonverentsi, kandes riietust: "Iga uus kivisöe, gaasi või nafta kaevandamise projekt ei ole kooskõlas Pariisi kokkuleppega.“ Foto: Scanpix/AP
Aserbaidžaani president Ilham Alijev ütles kliimakonverentsil, et nafta ja gaas on "jumala kingitus" ja riike ei tohiks süüdistada fossiilkütuste varude omamises. Ta lisas, et riik plaanib järgmisel kümnendil suurendada gaasitootmist kuni kolmandiku võrra.
Alanud aasta on määrava tähtsusega tarneahelatega seotud kliimaandmete avalikustamise ja süsinikumaksu seisukohast, samas kui rünnakud ESG-kriteeriumide vastu võtavad uut kuju.
Eesti idufirmad võitlevad oma koha eest kiirelt kasvavas kliima ja keskkonna valdkonnas ja näevad suurt võimalust kogu majanduse fookuse siirdumises keskkonnateadlikkuse poole.
“Ega tali taeva ei jää” kõlab hästituntud vanarahva tarkus. Ootamatul kombel kehtib see ka siin Vahemere ääres. Seda isegi olukorras, kus kliimasoojenemine aina rohkem uksele koputab, kirjutab Äripäeva Lõuna-Euroopa kolumnist Lauri Vahemeri.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”