Koor kallineb ebaloogilise kiirusega, Eesti ei tule oma lihaga välja – toidutöösturid lõid kõik mured letti
Toidutöösturid ja kaupmehed hindavad tarbijate kindlustunnet ülimadalaks, näevad omades valdkondades selgeid probleemkohti ning tunnevad muret, millise põntsu annavad järgmisel aastal jõustuvad maksumuudatused.
A. Le Coqi juhataja Jaanus Vihandi sõnul teevad joogitootjate elu raskeks täiendavad aktsiisitõusud ja ohtrad rohenõuded, mis suurendavad töösturite kulusid. Foto: Andras Kralla
Toiduliidu korraldatud tänasel pressikonverentsil rääkisid toidutöösturid ja kaubanduse esindajad, et järgmisel aastal mõjutavad toiduainete hindu regiooni kõrgeimad energiahinnad, palgasurve, tooraine maailmaturu hinnatõusud ning uued maksud ja maksutõusud.
Valitsuse väljakuulutatud jäätmereform tekitab praegustes suurtes prügivedajates ja -käitlejates nii toetavaid kui ka eitavaid reaktsioone, kuid ühes ollakse kindel: nii odav jäätmevedu ei tule, kui minister lubas.
Väikeettevõtteid soosiv poliitika õigustab end olukorras, mida enam ei eksisteeri. Praeguses kriisis tuleb ennekõike toetada suurettevõtteid, kes suudavad rahva suure häda korral toidupuudusest päästa, kirjutab Tere piimatööstuse emafirma Nordic Milk juhatuse esimees Ülo Kivine.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”