Äsja järjekordse Venemaa-vastase sanktsioonipaketi kinnitanud Euroopa Liit pole veel valmis Kremlilt ära võtma kõige kallima hinnaga vara.
- Vene keskpanga juht Elvira Nabiullina on suutnud sanktsioonide kiuste riigirahandust vee peal hoida. Foto: Reuters/Scanpix
Täna Euroopa Liidu välispoliitika uue juhi Kaja Kallase juhtimisel kogunenud välisministrid võtsid Brüsselis vastu järjekorras juba 15. Venemaa-vastase sanktsioonipaketi. Välisministeeriumi asekantsler Kerli Veski, kes vastutab Eesti-poolse sanktsioonipoliitika eest, kinnitab, et kevadel on oodata ka 16. paketti.
Kui sel korral läksid piirangute alla isikud ja laevad — naftatankerid, mis veavad sanktsioonide alla pandud Vene kütuseid —, siis jätkuvalt käib töö selle nimel, et piirata ka energiaeksporti laiemalt.
„Venemaa põhitulu tuleb ju endiselt energiakandjatest. Ja Euroopa kahjuks jätkuvalt ostab nii naftat kui gaasi,“ ütles Veski intervjuus Äripäevale. „Eesti vaates on just see siht, mida püüda. Et Euroopa Liit ei annaks ühe käega Ukrainale ja siis teisega sama palju või veel rohkemgi Venemaale.“
Veski usub, et järgmine aasta tuleb kindlasti teistsugune, sest USAs vahetub võim. Ent mitte tingimata tumedamates toonides. „Ma ei arva, et seda tuleks eriliselt karta, et Bideni asemel on Trump.“
Gazpromi turuosa Euroopas väheneb veelgi
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025 võib tuua poliitilise kokkuleppe
Lääne retoorikas ja kuluaarides valitseb arusaam, et see sõda tuleks kiiremas korras kuidagi lõpetada, aga küsimus on mõistagi rahu hinnas, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma Ukraina sõja majandusblogi 41. sissekandes.
Kogu maailm on pärast Donald Trumpi valimisvõitu fundamentaalselt paigast nihkunud. Eesti edu selles uues reaalsuses määrab see, kui hästi juhib Tallinn Brüsselit.
USA valitsuse sanktsioonid laienesid Gazprombankile, viimasele lahtiolnud kanalile, mille kaudu Euroopa riigid Vene gaasi tarnete eest maksta said.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.