Tallinnas, Lilleküla ringmajanduskuses oli kasutamiskõlbmatu tekstiili ning jalanõude konteiner täis ning tööl olnud operaatori sõnul oli juba tellitud konteineri äravedu. Kuhu konteineri sisu viiakse, seda ta ei teadnud. Foto: Liis Treimann
Nõuanne kulub marjaks ära – Eesti on üle võtnud reeglid, mida on sisuliselt võimatu täita.
Sillamäele planeeritav Greenfuli tootmiskompleks, mis hakkab tekstiilijäätmetest ehitusmaterjale tootma, sai Ida-Viru õiglase ülemineku fondist kokku 39 miljonit eurot toetust.
Selle aasta algusest on Eestis kohustus koguda liigiti tekstiilijäätmeid, aga kohta, kuhu oma räbaldunud rõivaid saata, pole. Sillamäele küll plaanitakse tekstiilijäätmete keskust, kuid seegi valmib kõige varem pooleteise aasta pärast.
Euroopa Liidu uued tekstiilivaldkonna regulatsioonid kujundavad ümber senist moekasutust ja kuulutavad sõja kiirele moetööstusele, kirjutab portaal kaubandus.ee.
Aastal 2017 esimese suurema bitcoini buumi ajal, mida juhtiv majandusmeedia aktiivselt kajastas, väljendasid paljud professionaalsed investorid ja finantsettevõtete juhid krüptovarade tuleviku suhtes tõsist skeptilisust. J.P. Morgani (JPM) juht Jamie Dimon pidas krüptovaluutatehinguid pettuseks ja ütles, et vallandab iga ettevõtte töötaja, kes selle nimel bitcoinidega kaupleb. Kongressi kuulamistel nimetas Dimon krüptoraha tokeneid "detsentraliseeritud püramiidskeemideks" ja soovitas valitsusel nendega seotud tehingud keelata.