Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Madis Toomsalu: pensioniplaani üheksa vastamata küsimust
Teise pensionisamba lammutamine põhineb parimal juhul mingisugusel naiiv-ideoloogial, mille taga puudub igasugune pikaajaline strateegia, kirjutab LHV Groupi juht Madis Toomsalu LHV Finantsportaalis.
Teise pensionisamba lõhkumise juures on selgusetust lammutajate motivatsiooni ümber ja sellest tulenevat segadust häirivalt palju. Seejuures keskenduvad plaani väljamõtlejad täielikult taktikale, jättes lahtiseks kõik soovitud eesmärkide ja pikaajalise väljavaate küsimused. Seega on mõistlik need küsimused üle küsida.
Kas tõesti võtavad inimesed teisest pensionisambast raha välja ning laristavad maha, nii nagu kardetakse? Enam kui 500st Äripäeva küsitlusele vastanutest arvab 40 protsenti, et nad jätaksid raha teise sambasse edasi.
Kuigi Rain Lõhmuse sõnul on pensionisüsteemi reformi küsimuse tõstatamine olnud õige, ei lahenda praegune Isamaa algatusel loodud muudatuste kava pensionisüsteemi sisulisi probleeme. „Pigem on see selline kerge poliitilise punkti noppimine,“ leidis LHV suuromanik Äripäeva raadio saates "Poliitikute töölaud".
Kui mõni ettevõtte finantsjuht oleks Eesti rahandusminister ehk Eesti CFO ja näeks, et tänase teise samba pensionisüsteemi kasu – EBIDTA muutub positiivseks – ilmneb esimest korda alles ligi poole sajandi pärast ja et enne tuleb aastakümneid muudkui maksta ja maksta, siis analüüsiks ta kohe, millised on alternatiivid ja riskid, kirjutab endine rahandusminister Tõnis Palts.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.