Kalev Kallemets: riigi tänavune otsus annab üliolulise signaali
Kõikuv elektri hind ja puudulik toodang on halb nii Eesti tööstustele kui väliskapitali investeeringuteks Eestisse. Tuumaenergiata hinnastabiilsust ei saa, kirjutab Fermi Energia AS juhatuse esimees Kalev Kallemets.
2022. aasta tõi energeetikasse erakordselt kõrged ja volatiilsed hinnad. Alguses tundus see ehmatav, siis pani muretsema ning nüüdseks on muutunud reaalsuseks. Vene gaasi- ja elektriimpordiga senise energiastrateegia puudulikkuse varjamine on läbi. Käesolev aasta, aga ka kogu käimasolev kümnend toob meile varasemast veelgi kallimaid ja volatiilsemaid energiahindu.
Kas elekter jääbki nii kalliks, millist rolli mängib hinnas rohepööre ja mis tingimustel saaksime taas odavamat hinda nautida, selgitab Äripäeva ajakirjanik Kristjan Pruul.
On olemas üks energialiik, mille kasulikkus ja rohelisus ei kuulu arutelu alla: see on kokkuhoitud energia ja seda me Eestis juba toodame, kirjutab ettevõtja, R8 partner Kristo Peerna arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Riik on hädas elektrienergia hangetega, mis viimastel kuudel luhtuvad, sest ühtegi pakkumist ei esitata. Eesti Energia hinnangul on riigihangetes palju probleeme.
Isegi kui uuel aasta majanduse jahtumine jääb lühiajaliseks, seisab edaspidi meil ees valus küsimus – milliste argumentidega tuua Eestisse välisinvesteeringuid, küsib Äripäev juhtkirjas.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.