Kas konservatiivsus või liberaalsus on kirjutatud meie närvirakkudesse või hoopis hinge? Ning milline ta on, see konservatiiv, mõtiskleb kirjanik Olev Remsu Äripäeva essees.
"Liberalism ei saa põhimõtteliselt areneda diktatuuriks, konservatismi puhul on see võimalik," märgib kirjanik Olev Remsu. Foto: Erakogu
Arvatakse, et erinevus konservatiivide ja liberaalide vahel ulatub koguni neurobioloogia tasemele, tähendab, nende kahe maailmasse suhtumise pooldajail olevat isegi veidike teistsugused närvirakud ja gliiad. Ehk ei olegi see liialdus? Ehk ei olegi tegemist inimese poolt elu jooksul omandatud sümpaatiatundega kas konservatiivsuse või liberaalsuse vastu? Vahest on meie hoiakud meile looduse ja esivanemate kaudu ette kirjutatud?
Eestis räägivad kõik liikuvusest ja liiklusest. Õieti selle probleemidest, kirjutab Eestiga seotud Portugali kirjamees João Lopes Marques Äripäeva essees.
Töötajate kired ei ole sageli otseselt seotud inimeste igapäevatööga, kuid nende panus töö kvaliteeti on hindamatu, kirjutab Tele2 juht Margus Nõlvak Äripäeva essees.
Kui eelmisel kümnendil liikus Araabiast raha Euroopa jalgpalli, siis nüüd transporditakse Euroopa jalgpall ühes tükis Araabiasse, kirjutab jalgpalliajakirjanik Andres Must Äripäeva essees.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.