Maksueksperdid: plaanitaval kujul kasumimaks viib elujõulisedki ettevõtted pankrotti
Rahandusministeeriumis on vist unustatud, et raamatupidamislik kasum ei ole sama mis raha, millega maksu maksta, kirjutavad advokaadibüroo Sorainen maksueksperdid Paul Künnap ja Verner Silm.
Rahandusminister Jürgen Ligi valitsuse pressikonverentsil 2025. aasta riigieelarvet tutvustamas. Foto: Andras Kralla
Oleme jälginud demagoogiliselt julgeolekumaksuks nimetatud ettevõtete tulumaksu ettepaneku edenemist kasvava imestusega. Kas me päriselt teeme endale midagi, mis on nii ilmselgelt kahjulik, ebaproportsionaalselt kulukas ja mis vähegi pikemas perspektiivis vähendab, mitte ei suurenda maksulaekumisi? Leedu kolleegid vangutavad pead ja kallavad popkorni kaussi.
Kasumite maksustamine on keeruline majanduspoliitiline teema, mis sõltub palju isiklikest vaadetest ja kus nihverdajate ID-kaartidel ei tohiks olla kirjas eestlane ega resident, leiab masinatööstusettevõtte Radius Machiningu asutaja Veljo Konnimois vastuses Tööstusuudiste arvamusliidrite küsitlusele.
Isiklikul tasandil ei jätnud viimaste aastate otsuste jada mulle muud valikut kui Reformierakonnast välja astuda, viimane piisk karikas oli kasumimaksuga lõppenud maksufestival, kirjutab Michelini tunnustusega Lahepere Villa perenaine Helen Vihtol.
Kuniks riik ei suuda valitsemiskulusid jõukohasele tasemele kärpida, mõjuvad ka kõik muud algatused ebaveenva, kui mitte naeruväärsetena, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Sõjal võib Eesti käekäigule olla kaugelt suurem mõju kui lihtsalt paar aastat kallimat elektrit, see võib Eesti kasvu väga pikaks ajaks känguma määrata.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.