Publitsist: võim peab nurka surutud ettevõtjaid kuulama
Kui valitsuse majanduspoliitika vastu hakkavad protestima ka need, kes seda varem teinud pole, tähendab see, et olukord on tõesti halb ega saa ühelgi juhul nii jääda, kirjutab ajakirjanik, meediaprojekti Pribaltajets autor Andrei Demenkov.
Turistid Tallinnas Raekoja platsil. Foto: Liis Treimann
Eelmisel nädalal peatasid paljud kohvikud, restoranid ja hotellid üle Eesti hotellide ja restoranide liidu eestvõttel kümneks minutiks klienditeeninduse. Nii protestiti maksutõusu vastu, mis nende äri kägistab.
Septembris oli maksuvõlglasi ja pankrotiprotsesse taas rohkem kui kuu varem. Kehvade näitajatega paistavad silma näiteks ehitusfirmad ning majutuse ja toitlustuse pakkujad.
Restorani majandamine on osutunud nii keeruliseks, et jõustuvate maksumuudatuste taustal muutub restoranipidamine pigem hobiks, mille kõrvale peab leidma kõrvaltöö, kui tahta saada hakkama korralikult, ütles restoranide Salt ja Stereo perenaine Tiina Kõresoo.
Majanduslikus vaates on ühe või teise riigi kallidus pseudoküsimus. Oluline on hoopis suutlikkus tuua riiki raha sisse rohkem, kui seda välja läheb, kirjutab Siuru kultuurikeskuse juht Aavo Kokk.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.