Pastakas-kukub-tüüpi aeg tööelus on läbi saamas. Aina rohkem tuleks rääkida vastutuse andmisest ja võtmisest, kirjutab Elisa suhtekorraldusjuht Marika Raiski.
“Kaugtöö kõrval loeb inimesele paindlikkus, millal ja kuidas oma tööülesandeid sooritada,” märgib Elisa suhtekorraldusjuht Marika Raiski. Foto: Erakogu
Tänapäeva ärikeskkonnas on töötajale vastutuse andmine üks olulisemaid tegureid, millest sõltub organisatsiooni edu. Vastutustundlik töötaja on ettevõtte suurim vara, sest ta on motiveeritud, produktiivne ning pühendunud organisatsiooni eesmärkidele ja tulemuste saavutamisele.
Nimetamiskomitee süsteemi kritiseerivad valitsusliikmed võiksid vaadata peeglisse, sest riigifirmade juhtimisse on neil otsetee olemas, kirjutab Äripäeva peatoimetaja asetäitja ja Lääne-Virumaa Uudiste peatoimetaja Aivar Hundimägi.
Kui eelmised generatsioonid pidasid ületöötamist normaalseks ja sellest räägiti isegi uhkusega, siis praegu tööturule sisenenud noored ei lepi kesise juhtimisega ja lähevad lihtsalt töölt ära, sõnab juhtimis-coach Marika Raiski.
Kuigi Eesti ettevõtjate ambitsioon on aasta-aastalt kasvanud, siis ühiskondliku mõtlemise juures oleme sellega hädas, leiab saates „Juhi jutud“ pikaaegne tippjuht, ettevõtja ja investor, Plurali platvormi ja investeerimisettevõtte Taavet + Sten kaasasutaja Sten Tamkivi.
Eesti Panga president Madis Müller on enda karjääri keskpanga juhiks kirjeldanud kui juhuslikku teekonda, mida iseloomustavad avanenud võimalused, tulnud pakkumised ja ettesattumised.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.