USA turud tegid täna kerge tõusu tänu majandusandmetele, mis tõstsid taas lootused, et intressimäära tõstetakse pigem hiljem kui varem.
Peamised indeksid olid positiivsed, kuna hommikused teenindus- ja tööstussektori andmed viitasid jätkuvalt tagasihoidlikule kasvule.
Kaupmehed võtsid tagasihoidlikku kasvu kui märki Föderaalreservi jätkuvast rahusobitamise poliitikast.
“Tööturg on paranemas. See ei ole küll päris see, mida me tahaksime, kuid me liigume kindlasti õiges suunas,” sõnas PNC Financial Services makroökonomist Gus Faucher.
“Föderaalreserv soovib näha edasisi märke, et tööturg on paranemas ja pinge vähenemas,” lisas ta.
“Üks julgust andvaid märke on see, et osalise tööajaga töötajate hulk on nüüdseks langenud 2010. aasta 6,6%-lt 4,4%-le,” märkis Faucher. Ta sõnas, et majandus peaks ülejäänud aasta jooksul nägema senisest trendist paremat majanduskasvu.
ISM indeks oli märtsis 56,5 punkti - viimase kolme kuu madalaimal tasemel, kuid kooskõlas prognoosidega.
Toornafta hind tegi 6,11% ehk 3 dollarilise kasvu, makstes 52,14 dollarit barreli eest. Hind kasvas tänu suurenenud tootmissurvele Iisraelis ja Saudi Araabias. Kasv tõstis ka energiaaktsiate hindu 2% võrra.
Investorid said julgustust ka USA dollarist, mis jäi stabiilseks peale seda, kui euro maksumuseks kujunes 1,09 dollarit. Dollar on teinud aprillis ligi 2% languse peale aasta alguse kiiret tõusu.
“Stabiilne ja mitte enam kasvav dollar on julgustav,” sõnas The Earnings Scout tegevjuht Nick Raich.
“Ma usun, et tänane ralli tuleneb sellest, et töökohtade arv on nii halb, Föderaalreserv teeb pausi ning see annab dollarile hingetõmbe aega,” sõnas ta.
Dow Jones tegi 0,67% kasvu, lõpetades päeva 17882,12 punktil. S&P 500 kasvas 0,66% ja sulgus 2080,62 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,62% kasvuga ja sulgus 4917,32 punktil.
Seotud lood
Rail Balticu Ülemiste terminali ehitustööd käivad: mitmed töövõtjad on juba kaasatud ja õige pea kuulutatakse välja veel neli hanget. Peagi alustatakse jalakäijate rõõmuks ka T1st Ülemiste Keskuseni viiva tunneli ehitamisega.